ОС Політ: Адреси
  Новини
 
Про проект
  Скріншоти
  Даунлоад
  Інтерфейс
  Адреси
  Форум
  Написати

Мій Політ - сайт підтримки ОС Політ

ОС Політ: Книга програмера
Операційні системи

BeOS (BeBits)
Безкоштовна, 51 МБ, розробку зупинено
Імхо найдостойніша альтернативна ОС. По-перше, вона досконала технічно - швидкість роботи вражає, файлова система із довільними атрибутами файлів та миттєвим пошуком. По-друге, один із найкращих графічних інтерфейсів. Ні і по-третє, з ОС поставляється весь необхідний софт - текстовий редактор, броузер та поштовий клієнт, програвач музики та відео, перегляд картинок, навіть підтримка камер). На жаль, через зупинення роботи над ОС не вистачає драйверів для заліза, особливо нового.
Розробки на основі BeOS: OpenBeOS BlueEyedOS Zeta


AtheOS
GPL, 24 МБ, офіційно закінчена
Unix із графічний інтерфейсом, зроблений одною людиною (!) (Курт Скауен) за 5 років. Є необхідний софт - консоль, текстовий редактор, броузер, архіватор, калькулятор та ще десь 240 найменувань на www.kamidake.org. Журнальна файлова система, підтримує TCP/IP, є порти Apache та PHP3. Проблеми, знову ж таки, з драйверами для заліза.
Розробки на основі AtheOS: Syllable Cosmoe


SkyOS
Безкоштовна, 7 МБ, активно розробляється
ОС, внутрішньо і на вигляд схожа на Windows. У мене чомусь працювати не стала :(. Кажуть, одна з найкращих альтернативних ОС. Реалізовані TCP/IP, OpenGL (є порт Quake I), JavaVM, частково Posix-сумісна (є порти GCC та деяких інших утиліт), підтримує FAT16/32, CD, CR-R(W), DVD.


AROS
GPL, 1-10 МБ, активно розробляється
Мета проекта - отримати відкриту реалізацію AmigaOS 3.1, за можливістю покращену та більш переносиму. На сьогодні уже зроблено дуже багато. Система сумісна за AmigaOS на рівні вихідних текстів, під неї є пристойна кількість софту (навіть DOOM :).


MenuetOS
GPL, 483 КБ, активно розробляється
ОС, написана повністю на 32-бітному асемблері. Ставиться на 1.44 дискету. Кілька десятків програм, включаючи текстовий і графічний редактори, асемблер. Швидка, досить красивий інтерфейс.


FreeDOS
GPL, 1.5 МБ, готова (неактивно доробляється)
Вільна реалізація DOS. Політ і DOOM чудово працюють під нею :).


µnOS
У розробці, демо-диск (590 КБ) безкоштовний
Пишуть про себе, що це написана з нуля система з мікроядром, захистом пам'яті, стабільна та модульна, а якщо вона вийде ще й зручною - буде зовсім чудово :). В принципі - досить солідна ОС, десь десятка два програм під неї, майже всі - демки (фрактали, об'ємний бублик і так далі :).


StormDOS
GPL, 7 КБ (!), у розробці
SD-16 - ОС на асемблері, що дійсно займає 7 кілобайт і при цьому працює :). Зараз іде робота над SD-32 - ОС на 32-бітному асемблері.


Synergy
Уже майже рік активно обговорюється :)
Від авторів:
SynergY включає 4 основних компоненти. SynergOS - ОС. Дуже маленька (типу QNX demodisk), її основна мета - підключитись до інета і транслювати звідти інформаційні потоки (об'ємне зображення, звук тощо). [...] SynergOF - офісний пакет [...] SynergAI - штучний інтелект [...] SynergVR - віртуальний світ.


StreamOS
UPL (аналог GPL), 24 КБ, у розробці
Система планується, як мультизадачна для виконання наукових обчислень або для іншої роботи. Розробники використовують мову програмування Pascal. Оболонки програмування - KDevelop + Free Pascal.


Proolix
GPL, 475 КБ, розробку зупинено :(
Posix-сумісна система, написана Сергієм Пустовойтовим із Харкова. Прикольна документація, заради неї варто скачати і подивитись цю ОС.


Графічні оболонки DOS

SEAL
GPL, 1.5 МБ, неактивно доробляється
Найкраща з оболонок DOS на сьогодні. Багатозадачна, повноцінний досить красивий графічний інтерфейс. Багато корисного софту, включаючи переглядач картинок, музичний і CD-плеєри, візуальна система програмування типу Delphi, текстовий і графічний редактори, калькулятор, файл-менеджер, навіть кілька ігор.
Розробка на основі SEAL: CubeOS


WinTix
GPL, 906 КБ, розробка зупинена
Те ж саме, що SEAL, тільки менше софту і більше глюків :). Може, трохи красивіше.


QubeOS
Безкоштовна, 860 КБ, розробка зупинена
Дуже добре зроблений і зручний інтерфейс, неглючна. Але текстовий редактор, файл-менеджер і калькулятор - це, власне, і весь софт під неї :(.


Athene
Безкоштовна, 1.5 МБ, розробка триває
Оболонка Windows або Linux, яку планують зробити самостійною ОС. Досить досконала система із підтримкою скінів, крутої скриптової мови, музики та ZIP-архівів. Але софт в основному демонстраційний - крім файл-менеджера і текстового редактора нічого корисного нема.


PGE (Pascal Graphics Environment)
GPL, 733 КБ, уже майже рік без новин
На відміну від усіх інших не багатозадачна, але ніби на совість зроблена бібілотека для написання програм із графічним інтерфейсом. Підтримує вікна, всі основні елементи керування, меню.


Сайти, що посилаються на нас

Comp(OS)It Comp(OS)It Linux

Висока Енергія Henergy
"Політ" - проект багатозадачної віконної оболонки DOS [...]

Freaks - ОС новых технологий - ссылки
Украинская 16-разр. операционная оболочка под ДОС, написанная на Borland Pascal 7 используя dpmi16bi.ovl (protected mode) или реальный режим.

Hi Assembler - визуальная среда программирования

Компьютерная газета :: Перспективы создания ОС
Polit OS создан украинскими разработчиками. [...] Polit OS имеет довольно хороший графический оконный интерфейс. [...] Самое интересное заключается в том, что все это творение написано на обычном паскале.

Одеська Державна Академія Холоду
Роботи студентів та випускників академії [...]
polit-os.org.ua - Зайцев Олександр
(Iv: ось хто насправді написав Політ ;)

OS Dev

OS Maker

OS Metalix
PolitOS. ОСь написана на Borland Pascal. Интерфейс улетный. Из недостатков можно отметить 256 цветов (это почти незаметно), и невозможность писать для Полета приложения в виде отдельных файлов

Procraft home page - Операционные системы
Polit - украинский взгляд на будущее шеллов

Сайт Александра Плаунова

Сайт Максима Бондаря

Сайт Ярослава Косьмины

Хижина дяди StalceR'а: новости
Оригинальным проектом занимается наш соотечественник - Ivan Kozak. Он занимается разроботкой операционной системы "Полiт" [...]

Український Сервер Програм
Звичайно перше, що спадає на думку - хлопці запізнилися на років з 10. Але з іншого боку - такий проект також має право на життя [...]

Висока Енергія whitish.kiev.ua - Український літературний портал

Пропоную мінятися посиланнями!

Cтавте посилання на цей сайт і пишіть мені про це, а я додам сюди посилання на вас. Ви можете зробити або текстове посилання, або вибрати один із банерів:

<A HREF="http://bespin.org/~polit/" TARGET="_blank"><IMG SRC="http://bespin.org/~polit/banner5.gif" WIDTH=88 HEIGHT=31 BORDER=0 ALT="ОС Політ"></A>
<A HREF="http://bespin.org/~polit/" TARGET="_blank"><IMG SRC="http://bespin.org/~polit/banner1.gif" WIDTH=88 HEIGHT=31 BORDER=0 ALT="ОС Політ"></A>
<A HREF="http://bespin.org/~polit/" TARGET="_blank"><IMG SRC="http://bespin.org/~polit/banner4.gif" WIDTH=88 HEIGHT=31 BORDER=0 ALT="ОС Політ"></A>