ОС Політ: Інтерфейс
  Новини
  Про проект
  Скріншоти
  Даунлоад
  Інтерфейс
     Оболонка системи
     Файли та нав. панель
     Спецефекти

  Адреси
  Форум
  Написати

Мій Політ - сайт підтримки ОС Політ

ОС Політ: Книга програмера
Перед тим, як ми почнемо...

  Nightquest - quest not for the past
But for tomorrow to make it last
Simply the best way to walk this life
Hand in hand with the dreamer's minds
Nightwish - "Nightquest"

Погодься, написання нової операційної оболонки - добра нагода подумати, що можна змінити (на краще) у звичному графічному інтерфейсі. Ну, і реалізувати ці зміни.

Чесно кажучи, це і було одною з причин, з яких я почав писати цю шнягу на літеру "П" :).

У розробку політівського інтерфейса було вкладено навіть більше роботи, ніж у власне програмування. Метою цієї роботи було - на основі напрацьованого до мене і власних ідей зробити наступний крок. Поєднати найкращі риси дуже різних інтерфейсів в одному - компактному і швидкому, зручному і зрозумілому. Такому, з яким хотілося б працювати. Експериментувати - і сподіватись, що більша частина цих експериментів виявиться вдалою.

На зараз, через рік і місяць після початку роботи над Польотом, стан справ такий. Приблизно половина того, що описано тут, уже зроблено і працює (ілюстрації - справжні скріншоти). Ну, а інша половина - те, що планується на майбутнє, проілюстрована вручну намальованими картинками.

Ясна річ, мені досить цікаво, що думають про все це інші. Тому якщо у тебе є якісь зауваження, ідеї - пиши, обговоримо. Власне, для цього я і робив ці сторінки :).

Розділи

Оболонка системи
"Щоб позбутись цих проблем, я пропоную зробити ось що. Виділимо під трей більше місця - наприклад, полоску вздовж нижнього краю екрана (таку саму, як і панель задач). ... Не треба жаліти під це місця - повірте, воно того варте; на такий трей влізе багато речей, які у Windows працюють в окремих вікнах".Файли та навігаційна панель
"Частіше (знову ж таки, принаймні у мене) зручно групувати файли у папки за проектом: у папці знаходяться файли різних типів, але які стосуються однієї справи. ... Саме для такого стилю роботи я хочу пристосувати політівські засоби роботи з файлами. Біля лівого края екрана буде маленька панелька зі списком папок і файлів (звісно, її можна буде швидко прибирати з екрана та повертати). На ній можна буде добиратись до папки потрібного зараз проекта і відкривати його файли".Спецефекти
"Політ містить досить стандартний на сьогодні набір всіляких "красивостей". ... Власне, мова йде про наступні речі: анімована рамка, повільне "підсвічення" та "згасання" екрана, тіні, прозорість, ефекти меню".