ОС Політ
ОС Політ: Новини
  Новини
  Про проект
  Скріншоти
  Даунлоад
  Інтерфейс
  Адреси
  Форум
  Написати

ОС Політ: Книга програмера

Мій Політ - сайт підтримки ОС Політ

Hosted by bespin.org

Якщо ти тут вперше...

"Політ" - проект багатозадачної віконної оболонки DOS. Цілі проекта - зручність використання і легкість програмування, компактність і швидкість, невибагливість до техніки. Політ зараз пишеться на Borland Pascal 7, планується перехід на Virtual Pascal. Політ безкоштовний, з відкритими текстами (GNU GPL) і наш :).

Зараз Політ має такі програми: файл-менеджер, текстовий редактор, переглядач картинок (BMP, GIF, JPG), CD-плеєр та програвач WAV-файлів, дві гри - Танки та Арканоїд, калькулятор, книжка адрес, програма настройки з 5 панелями та інші.

Детальніше: Про проект, Скріншоти

Останні 10 новин

30.08.2005
Вітаю з 14-ою річницею нашеї незалежності. А також - із оновленням Польоту :).
1. Підтримуються векторні шрифти (формату CHR) зі згладжуванням (anti-aliasing). Причому вони можуть використовуватися будь-де нарівні з растровими - наприклад, у Записнику чи взагалі як системний шрифт.
2. Новий елемент керування - переглядач HTML! Використовує векторні шрифти з пункту 1 :). Правда, над ним іще працювати й працювати :)
3. Нова програмка - Підручник. Використовує переглядач HTML із пункту 2 :), викликається з будь-якої програми по F1 та показує відповідну сторінку документації.
4. Нова тема - Синій Птах.
Завантажити Політ     Скріншоти     Написати мені

22.08.2005
Привіт! Купив сьогодні "Мій Комп'ютер", дивлюсь, а там пишуть про Політ. Оце так сюрприз :). Тому я хочу сказати пару слів для читачів "МК" та просто гостей цього сайта :).
Це факт, що зараз мені бракує часу та бажання працювати над Польотом. Тому зараз як ніколи проекту потрібні незалежні розробники, щоб продовжити та нарешті закінчити :) цю захоплюючу та дуже корисну справу. Найприємніше те, що ядро Польоту фактично готове та чудово працює, тобто найважча та найнудніша робота позаду. Залишається доробити найцікавіше - прикладні програми та модулі підтримки різних пристроїв та форматів файлів. Треба написати текстовий редактор із форматуванням та підтримкою файлів RTF та DOC, Delphi-подібне середовище програмування, програвач музики з підтримкою MP3, програма роботи з архівними файлами, модемний зв"язок, хороший графічний редактор, іноваційний файл-менеджер та програма ведення нотаток (про це я ще напишу окремо) та будь-що ішне, що здасться вам цікавим та корисним. Щоб підключитися до справи було легше, я написав "Книгу Програміста під Політ" (див. кнопку зліва) та готовий відповідати на будь-які питання поштою або на форумі.
Отже, якщо ви нормально знаєте Паскаль та хочете спробувати щось незвичайне та серйозне - прошу на борт :)
P.S. Post-factum - велике дякую :)

14.02.2005
Вітаю зі святом усіх закоханих.
Аня, Міла, Таня, Лєна, Майя, Олеся, Соня, Маша - особливі вітання.
Про новини Польоту розповідати не буду. Це треба бачити.

У мене зараз мало часу, тому поки що викладаю на сайт тільки свіжі вихідні тексти в тому вигляді, як вони є зараз. Пізніше я приведу все до ладу.

01.12.2004
Мої враження від подій на Майдані (російською мовою):
http://babylon5.org.ua/creative/maidan/

23.11.2004

Зустрінемось на Майдані

09.08.2004
1. Відтепер Політ доступний у вигляді образу системної дискети, так би мовити, LiveFloppy :).
2. Відтепер Політ має засоби переключення клавіатурних розкладок! Підтримуються українська, російська та білоруська мови. Є Панель настройки мов.
3. Відтепер Політ має власну бібліотечку читання JPEG-файлів.
4. Під час завантаження великих картинок показується анімація з курсором мишки.
5. Файли типу WAV відкриваються із Файл-менеджера та Навігаційної панелі (програмкою WavePlay), мають власну іконку та опис.
6. За численними проханнями :) Діалог відкриття файлів має поле для вибору диску.
7. Навігаційна панель при закритті запам'ятовує поточний шлях та ширину вікна, а також показує хінти для дисків, файлів та папок.
8. Численні дрібні доробки ядра, елементів керування (Canvas, PicCtl) та програм (Танки, Менеджер задач, Файл-менеджер, WavePlay, Панель задач).
9. 12 виправлених багів, в основнову в ядрі та елементах керування.

13.06.2004
Після попереднього релізу отримав купу сердитих листів :). Виявилось, у тому релізі було кілька дрібних, але неприємних багів та недоробок. Отже, виправляюсь.
1. Нормально відкриваються картинки (без повідомлення "Файл не знайдено").
2. Виправлено баг із clipboard'ом.
3. Коли Політ не може запуститись, він намагається повідомити причину цього та можливі дії.

18.05.2004
Привіт. Основні новини такі.
1. Підтримуються Epson-сумісні принтери. Нова програмка Принтер уміє "на фоні" друкувати документи, підтримує чергу друку. Записник тепер друкує через цю програмку. Зроблена навіть окрема панель настройки принтера, де можна вказати порт, шрифт та деякі опції друку.
2. Андрій Косович написав програмку WavePlay - плеєр музичних файлів формату WAV!
3. Нова програмка Друзі (книга адрес).
4. Я підготував, так би мовити, першу версію Книги політівського програміста! Її можна читати прямо з сайта чи скачати зі сторінки даунлоадів.
5. У Файл-менеджері відключена підтримка довгих імен файлів (LFN). Під DOS'ом це не працювало взагалі.
6. Новий скін - Кришталь.
7. Численні виправлення.
Чим я займався за останні місяці крім Польоту, можете подивитись ось тут і ще ось тут.

24 серпня 2003
  Вітаю з 12-ою річницею незалежності України!
"...Але ми маємо палке бажання
Шукати, і знайти, і не здаватись"
(Теннісон)

  "Windows стала лучше во всех отношениях" :). Останні два тижні - до речі, свою відпустку - я займався виправленням дрібних багів, недоробок та незручностей. Повний їх список (46 штук) див. на сторінці даунлоадів, а тут я перелічу лише основне.
  Нове стандартне вікно властивостей файла, використовується Файлером. Нові скіни - Mandrake Galaxy, Amiga, Неоновий дим. За допомогою прикладених DOS'івських програм показуються файли JPG, MPG, AVI, FLI/FLC (але далеко не всі). Файлер має контекстне меню, показує в меню дисків їх мітки; численні дрібні зміни в його поведніці (та в роботі списків взагалі). Нові гарячі клавіші для Наві, змінені правила активізації панелей типу Наві. Експериментальна підтримка друку в Записнику. При автозапуску запам'ятовується порядок та стан вікон; запам'ятовуються розміри діалогових вікон. В'ювер картинок показує їх розміри та глибину кольору, закривається по Esc. Виправлені глюки з прозорістю картинок (емблема у вікні Про Політ та інше). Дороблений Арканоїд.


10.08.2003
Більшість новин стосується Файл-менеджера. Він тепер:
1. Може переіменовувати файли та папки "на місці";
2. Уміє копіювати, переносити, видаляти файли, причому робить це "на фоні" та коректно працює з довгими іменами файлів;
3. Запам'ятовує відкриті папки.
Меншість новин не стосується Файлера :). Підтримується формат GIF89a (тобто тепер показуються будь-які картинки типу GIF). Записник та переглядач картинок підтримують довгі імена файлів. Пофіксено кілька багів, в основному це стосується розмірів вікна перегляду картинок.
Оновлена сторінка Адрес; зокрема, пропоную обмінюватись посиланнями.

Архів новин